Kúpeľné pobyty

Kúpeľné pobyty, wellness a relaxácia v kúpeľoch spájajú kľud, krásne zážitky a upevnenie Vášho zdravia. Mnoho ľudí pochopilo, že takéto pobyty sú veľmi účinným spôsobom odpočinku.

Okolo kúpeľov sa už dlho diskutuje, či sú výsledky liečenia preukázateľné či nie. Kým lekári, ktorí v kúpeľoch pracujú, tvrdia, že áno, mnohí ďalší že nie. Diskusia zďaleka nie je u konca a dá sa predpokladať, že ešte potrvá niekoľko rokov. Keby totiž prevládol názor, že kúpele nemajú preukázateľné účinky na liečbu človeka a sú len vhodným doplnkom rekonvalescencie závažného ochorenia, potom by zrejme boli vyradené zo zdravotného poistenia.

Tento druh odpočinku je osvedčeným spôsobom príjemnej a aktívnej relaxácie a väčšinou uspokojí všetkých, ktorí chcú načerpať nové sily s využitím prírodných zdrojov kúpeľov. A ak vám to nevyhovuje, skúste na odbúranie stresu samomasaž.

Kúpeľné pobyty

  • Na základe lekárskeho vyšetrenia Vám budú odporučené kúpeľné procedúry, ktoré majú liečebný či preventívny charakter. Liečebné pobyty v kúpeľoch absolvujete pod dohľadom kúpeľného lekára s ktorým môžete konzultovať Váš zdravotný stav.
  • Samozrejme na kúpeľný pobyt môžete isť aj bez lekárského poukazu, a to ako samoplátca. Stačí si len vybrať do ktorých kúpeľov chcete ísť a na akú dlhú dobu.
  • Tieto pobyty už dlho neslúžia len na liečbu závažných ochorení. Stále častejšie do kúpeľov prichádzajú ľudia na kúpeľnú dovolenku aj tí, ktorí si len potrebujú dopriať chvíľu odpočinku a že sa im to tu naozaj darí!
  • Kúpeľné pobyty majú v ponuke nespočetné množstvo druhov procedúr, pri ktorých budete nielen príjemne relaxovať, ale tiež si uvoľníte stuhnuté svaly, skrášlite si pokožku, rozproudíte cievny systém alebo si vyskúšate inhalačná terapiu, ktorá má pozitívny vplyv na vašu dýchaciu sústavu.
Kúpeľné pobyty ilustračný obrázok

Kúpeľné pobyty sú vhodné aj pre seniorov

  • Pobyty v kúpeľoch ponúkajú seniorom nielen príležitosť na relaxáciu a regeneráciu v pokojnom prostredí, ale sú aj šancou na posilnenie zdravia a duševnej pohody. Neoddeliteľnou súčasťou prípravy na takýto pobyt je však starostlivé zváženie všetkých faktorov – od vhodnosti liečebných procedúr až po prístupnosť nevyhnutných služieb.
  • Dôkladné premyslenie všetkých „pre a proti“ zabezpečí, že kúpeľný pobyt bude pre seniorov nielen obnovujúcim, ale aj bezpečným a obohacujúcim zážitkom.
  • Program liečebného pobytu pre seniorov predstavuje ideálnu šancu na intenzívne zameranie sa na jeho zdravie. S aktívnym a optimistickým prístupom môže naplno využiť všetky výhody, ktoré tento jedinečný zážitok ponúka.

Wellness pobyty

Sú to pobyty v kúpeľoch bez lekárskeho vyšetrenia. Wellness – to je moderný životný štýl. Účelom wellness pobytov je načerpať z relaxačných kúpeľných procedúr – masáži, plávaní v bazéne, fitness, sauna a iných, čo najviac aktívneho odpočinku, fyzického a psychického uvoľnenia organizmu.

Na Slovensku a v okolitých krajinách máme skutočné bohatý výber wellness pobytov.  Ak si to chcete užiť lacnejšie, tak pozrite široký výber wellness pobytov

Víkendové pobyty

Ak nemáte chuť venovať celú dovolenku kúpeľnému pobytu, využite aspoň možnosť víkendových pobytov. Aj v takejto skrátenej forme môžete dosiahnuť uvoľnenie a upevnenie Vášho zdravia. Niekoľko krát opakované víkendové pobyty majú efektívny preventívny charakter.

Na Slovensku sa nachádza viacero kúpeľov, ktoré sú známe svojimi liečebnými procedúrami a prírodnými liečivými zdrojmi. V ponuke majú aj vikendové pobyty. V týchto kúpeľoch si môžete užiť pekné a relaxajúce chvíľky.

Skúste miesto zahraničnej dovolenky, kúpeľné pobyty!

Mnohé kúpele na Slovensku skvalitnili a rozšírili svoje služby a tak dokážu vyhovieť aj tým najnáročnejším zákazníkom. Klienti, ktorí kúpele už raz vyskúšali sa do nich neraz vracajú a niektorí ich potom aj uprednostňujú pred oddychom v zahraničí.
Na Slovensku je pomerne dostatok kúpeľov, ak si neviete vybrať možno Vám pomôžu pri výbere stránky: kupele-sk.com

Vyberte si vhodné kúpele a choďte sa zrelaxovať, zotaviť, nabrať sily. Je pochopiteľné, že si nemôžete dovoliť trojtýždňový či mesačný pobyt v kúpeľoch. Aj keď iba na týždeň. Zabudnite na rýchle riešenia, ako je polhodinová masáž po práci, ale urobte naozaj niečo pre svoje telo.