Čisté črevá, základ zdravia a mladosti.

Keď ochorejú naše črevá, spozná to za chvíľu celý náš organizmus.

Nedajte šancu toxínom

Čisté črevá – Každodenné vystavovanie organizmu negatívnemu pôsobeniu toxických látok, znečistenému životnému prostrediu, stresu, nedostatku pohybu a odpočinku, nevyváženej strave a pod. vyvoláva v našom tele tzv. autointoxikácii – postupné zanášanie organizmu toxínmi (jedmi) z vonkajšieho okolia.
Dôsledkom zaneseného organizmu je celý rad ochorení. od tráviacich ťažkostí cez poruchy vyprázdňovania, nespavosť, vyčerpanosť, depresia, narušenú imunitu až po rakovinu.

Čo toxíny (jedy) v tele spôsobujú?

Jedy, ktoré sa dostanú do krvi, putujú krvným riečiskom k ďalším orgánom, zasahujú ich a postupne spôsobujú ich poškodenie. Najhoršie pôsobia na ďalšie „detoxikačné“ jednotky, teda na pľúca, obličky, kožu a pečeň. Postihnutie pľúc sa potom prejavuje zapáchajúcim dychom a častejšími infekciami horných aj dolných dýchacích ciest. Oslabené obličky môžu mať neblahý vplyv nielen na problémy vylučovacieho ústrojenstva, ale môžu zapríčiniť aj bolesť hlavy alebo kožné vyrážky.

Ktoré orgány sú najčastejšie poškodzované toxickými látkami?

Tráviaca sústava
Keď nefunguje tak, ako má, hromadia sa v tele toxické látky, ktoré spôsobujú autointoxikáciu čiže vlastne otravu. Nevylúčené odpadové látky sa hromadia a usadzujú na črevných stenách, čím blokujú a upchávajú priechod výživným látkam a tvoria živnú pôdu pre patogénne baktérie, huby, vírusy a parazity. Touto otravou sa celkovo znižuje naša energia, zhoršuje zdravotný stav, skracujeme si dĺžku života a zakladáme pôdu na choroby.

Hrubé črevo
Funguje ako odpadový systém nášho tela, ktorým je odvádzaná väčšina toxického odpadu. Hrubé črevo má za úlohu vstrebávať vodu, čím sa stáva až doteraz riedky črevný obsah hustejším a ľahšie vylučitelným. Tu sa vyskytujú inak nestrávené zvyšky potravy, zvyšné tráviace šťavy, ale tiež odpadnuté bunky črevnej výstelky aj odumreté či odumierajúce baktérie.

Hrubé črevo funguje ako predná obranná línia, kde sa vyskytujú bilióny zdraviu prospešných baktérií všeobecne známych ako „mikroflóra“ čiže probiotiká. Tieto organizmy pomáhajú udržiavať zdravé prostredie a hrajú veľmi dôležitú úlohu pri trávení a vylučovaní.

Hrubé črevo sa skladá zo siedmich častí:

  • slepé črevo (lat. colon caecum),
  • červovitý prívesok (lat. appendix vermifornis),
  • vzostupný tračník (lat. colon ascendens),
  • priečny tračník (lat. colon transversum),
  • zostupný tračník (lat. colon descendens),
  • esovitá kľučka (lat. colon sigmoideum),
  • konečník (lat. rectum).

Obličky
Dva orgány o veľkosti ľudskej päste, ktoré takisto pracujú 24 hodín denne. ich najdôležitejšou úlohou je filtrácia krvi, čo obnáša odvádzanie moču, soli, toxických chemikálií, nadbytočných minerálov a iného odpadu z krvnej plazmy cez zložitú filtračnú sieť. Všetka krv v ľudskom tele prechádza obličkami približne dvadsaťkrát za hodinu, čo znamená prefiltrovanie v obličkách cez 1 000 litrov krvi za deň. Udržanie správnej činnosti obličiek je nevyhnutným predpokladom obnovy zdravia a udržanie dobrého zdravotného stavu organizmu.

Pečeň
Najväčší žľaza ľudského tela je jedným z najzložitejších orgánov vôbec. ako jediná z telesných orgánov ma schopnosť regenerácie, aj keby bolo odstránené 80% jej hmoty. Pečeň pracuje nepretržite a očisťuje telo od toxických látok a iných škodlivín

Symptómy a prejavy intoxikovaného tela

Sú rôznorodé a veľmi znepríjemňujú každodenný život. Zlé vylučovanie, „nafúknutý“ žalúdok, stuhnuté kĺby, priberanie na váhe, neustály pocit hladu, depresia, výkyvy nálad, bolesti hlavy, migrény, nízka imunita, nervové vypätie, vyrážky, predčasné starnutie, zhoršený krvný obeh, celulitída, zlá pamäť, pocit zmätenia, chute na sladké, nadúvanie, zlé trávenie, alergie, vysychanie a podráždenie nosových dutín, malátnosť, letargia, úzkosť, nepríjemný telesný zápach, zápach v ústach, suchá pokožka, akné a pod.

Čisté črevá sú základ

Ilustračný obrázok čisté črevá

Príčiny vedúce k intoxikácii

Ich nepríjemné prejavy sú: prejedanie, nevhodná a nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim, stres, antibiotiká a iné lieky zaťažujúce a poškodzujúce tráviaciu sústavu a pečeň, nedostatok pohybu a odpočinku, jedlo v neskorých nočných hodinách.
Takmer všetky tieto nepríjemné zdravotné problémy a príčiny sa dajú riešiť či redukovať jednoducho. vnútornou očistou – detoxikáciou. Očista organizmu by mala byť v priebehu roka podľa odborníkov vykonávaná pravidelne. Za najvhodnejší čas sa považuje obdobie jesene a jari.