Zadar, najžiadanejšia destinácia Európy 2016

zadar-info

Zadar, viac ako 3000 rokov staré mesto, tento rok získalo ocenenie najžiadanejšej destinácie Európy. To znamená, že práve Zadar je považovaný za najlepšie miesto, kam by ste sa tento rok mali vybrať na dovolenku alebo na ‘city-break’. Informácia, ktorú 11.02.2016 oznámil prestížny belgický portál ‘European Best Destination’, sa veľmi rýchlo rozšírila na internete, čo samozrejme pomohlo promócii Zadaru a celej Zadarskej riviére.

Zistite, prečo toto ocenenie získal práve Zadar – potrebná je len rezervácia ubytovania v tomto prekrásnom meste alebo v jeho blízkosti a môžete sa vybrať na prehliadku všetkých pamiatok, ktoré vás nenechajú chladnými.

V silnej konkurencii súťaže sa o titul uchádzalo 20 miest. Na druhom mieste skončili grécke Atény, na treťom bulharský Plovdiv a za nimi Nantes, Paríž, Brusel, Miláno, Praha, Rím, Viedeň, Madrid… Na výbere najžiadanejšej destinácie Európy sa zúčastnilo takmer 300.000 osôb z celej Európy a sveta. Približne 60.000 z nich sa rozhodlo pre Zadar.

Zadar je dalmatínske mesto známe tak svojimi antickými a stredovekými pamiatkami, kostolmi a múzeami, ako aj modernými atrakciami ako sú Morský organ a Pozdrav Slnku.

Krásy okolitej prírody – zelené lesy, belasé more, oranžový západ slnka, biele kamienkové pláže – a kúzelné ostrovy v blízkosti dodatočne prispievajú k výnimočnosti tohto mesta. Dodelenie ocenenia najžiadanejšej destinácie roka Zadaru sa vďaka dojmu, ktorý vo Vás zanechá jeho návšteva, môže opísať len jedným slovom – oprávnene!

Zdroj: Adriatic

 

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.