Viete ako prekonať strach z lietania?

Strach z lietania

Strach z lietania – aktuálna téma pri výbere dovolenky. Množstvo ľudí ma veľký strach letieť lietadlom.( hoci štatistiky presviedčajú, že lietadlo je najbezpečnejší spôsob dopravy) Dokonca sa nájdu aj takí, ktorí si do lietadla ani za nič nesadnú. A podľa toho si aj vyberajú svoje dovolenky.
Ako ste na tom Vy?

EXISTUJE VEĽA RÔZNYCH RÁD A DOPORUČENÍ. NIEKTORÉ TU UVEDIEM:

  • Strach korení v myšlienkach a myšlienky z rôznych predstáv a očakávaní. Porozumieť a vysporiadať sa s emocionálnou reakciou na lietanie alebo s predstavami o ňom, je jeden z postupov, ako prekonať strach.
  • Na letisko sa dostavte s dostatočným predstihom, snažte sa niečím príjemným rozptýliť a moc nemyslieť na lietadlo. Skrátka zachovajte si čo najdlhšie svoj kľud.
  • Pred štartom a pristátím lietadla je vhodné použiť kvapky do nosa a uší – proti bolesti pri zmene tlaku.
  • Ľudia trpiaci úzkosťou z lietania môžu svoj strach kontrolovať správnou dýchacou technikou, pomôže na chvíľu odviesť od strachu pozornosť.
  • V lietadle si bezpečnostný pás nedajte moc na tesno k telu, aby ste mohli v kľude a bez ťažkostí dýchať. Pite hodne vody, lebo vzduch v lietadle je omnoho suchší.

Na záver dodávam, že neexistuje žiadna ale naozaj žiadna super špeciálna rada ako strach z lietania prekonať, každý to prežíva individuálne a musí sa s tým aj sám vysporiadať. Každý sme predsa iný a čo pomôže jednému, druhému nemusí

Čo poradíte?

Máte nejaké skúsenosti so strachom z lietania. Ako ste to riešili vy alebo vaši známi?

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.