Pozrite sa ako je v Chorvátsku, cez webové kamery

Medzi moderné informačné technológie patria aj sú webové kamery, ktoré vám ukazujú aktuálne dianie z vybraných destinácií, podľa toho, kde sú umiestnené. Z týchto kamier môžete získať mnoho informácií o počasí v danej lokalite.

Webové kamery v Chorvátsku

Vyberte si svoju oblasť s webkamerou, ktorá vám sprostredkuje priame zábery na vybrané miesto v Chorvátsku. Môžete sa pozrieť na vašu obľúbenú chorvátsku destináciu alebo pláž, aj keď tam nie ste.

Novigrad webová kamera

novigrad-webkamera
klikni na obr

Novigrad je turistické letovisko na západnom pobreží Istrie

Na niekoľkých miestach Novigradského pobrežia boli vybudované betónová móla so schodmi či zjazdom pre vozíčky do mora.
Na rozdiel od chorvátskej Dalmácie na Istrii striktne dbali na to, aby pobrežie bolo všetkým priechodné a dostupné, nie je tu teda bežné ubytovanie priamo pri pláži.

 

Baška Voda – webová kamera

baskavoda-webkamera
klikni

Mestečko Baška Voda je súčasťou Makarskej riviéry v Chorvátsku.
je to pekné mestečko, aj keď v sezóne dosť preplnené pláže. My sme chodili von z mesta do Baška Polja (asi 1,5 km), tam je kemp a 1 hotel a samozrejme omnoho menej ľudí. Ešte ďalej smerom na Promajnu (mimochodom krásna prechádzka po vyasfaltovanom chodníčku nad morom) sú romantické zákutia a menšie plážičky, kde je ešte menej ľudí.

 

Dubrovník – webová kamera

dubrovnik-webkamera
klikni

Dubrovník sa nachádza v južnej Dalmácii. Mesto sa rozvíjalo na východnom pobreží Jadranského mora, kde končia ostrovy Jadranu a začína otvorené more. Táto “perla Jadranu” so svojimi nádhernými historickými stavbami a romantickým stredomorským koloritom je miesto, ktoré navštevuje mnoho turistov z celého sveta
Mnohí tvrdia, že je tu pre Slovákov draho, asi pre to že ceny sú nastavené hlavne pre západných turistov.

 

Biograd na Moru – webová kamera

Biograd na Moru-webkamera
klikni

Biograd je živé turistické letovisko Severnej Dalmácie. Staré mesto Biograd leží na malom polostrove medzi zátokami – na severe je to Bošana, na juhu Soline. Biogradská riviéra cca 30 km južne od mesta Zadar patrí do Chorvátskeho národného parku a je považovaná za výhodný východiskový bod výletov na súostrovie Kornati.
Biograd príjemne kľudné mestečko, dobré reštaurácie a hlavne zmrzliny. Pre rodinu s malými deťmi to asi moc nebude ,nenájdete tu moc detských ihrísk

 

Rovinj – webová kamera

rovijn-webkamera
klikni

Rovijn je 36 km severozápadne od Puly. Je to veľmi obľúbené letovisko, ktoré tvorí stred väčšej hotelovej aglomerácie, ktorá sa rozrastá na sever aj na juh od Rovinja.
Pokladá sa za mesto, ktoré si najvýraznejšie zachovalo svoj benátsky ráz. Pekné borovicové lesy siahajú až k plážam. Väčšina hotelov má vlastné bazény. Pozdĺž mora vedie upravená promenádne cesta, odkiaľ je prístup k jednotlivým plážam.

 

Makarská – webová kamera

makarska-webkamera
klikni

Známe mesto Makarská je ako turistické letovisko a centrum Makarskej riviéry v Chorvátsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora, v strednej Dalmácii.

Makarska je známa pre svoje piesočné pláže, ktorá sú takmer 2 km dlhé. Chodníky sú lemované borovicami a obklopené luxusnými hotelmi, rôznych turistických zariadení a mnoho reštaurácií. Je tam je veľa zábavy pre dospelých a aj deti.

 

lm-ponuky-chrvatsko

 

Split – webová kamera

split-webkamera
klikni

Najväčším mestom na chorvátskom pobreží je Split a patrí tiež k oblastiam s najväčším počtom slnečného svitu v Európe. Okrem kúpania si na svoje prídu milovníci histórie. Split môžeme označiť za mesto múzeí, rozsiahlych zbierok archeologických nálezov, prírodných alebo umeleckých predmetov. Split ponúka svojím návštevníkom mnoho zaujímavého, pričom jednou z atrakcií je istotne … zeleninový trh.

 

Korčula – webová kamera

korčula-webkamera
klikni

Korčula je krásne historické mesto, ktoré stojí za to navštíviť.Na pláž je ale lepšie vyjsť za mesto do Lumbardy (6km). Sú tam pláže s jemným pieskom. Dostať sa tam možno z Korčuly autobusom, ktorý jazdí niekoľkokrát za deň a potom prechádzkou okolo viníc (10 minút) na pláž.
Ostrov Korčula je s pevninou a okolitými ostrovmi veľmi dobre spojený lodnými linkami, najčastejšie zo Splitu, Dubrovníka, Orebića, Drvenika, a z okolitých ostrovov Hvar, Lastov a Mljet

 

Crikvenica – webová kamera

crikvenica-webkamera
klikni

Mestečko Crikvenica sa nachádza sa 35 km juhovýchodne od Rijeky. Mesto tvoria 4 osady: Crikvenica, Dramalj, Jadranovo i Selce Mestečko celkom pekné, pekná promenáda. Myslím, že je takýchto miest v Chorvátsku veľa. Ničím nesklame, ničím nenadchne.
Môžete si urobiť jednodňové výlety do miest Vrbnik, Košljun, Klimno, Kacjak, jaskyne Biserujka, na ostrov Krk či Rab.