Neodolateľné pláže v Chorvátsku

plaze-280516

Vybrané pláže Chorvátska

Chorvátsko ponúka rozmanité pláže – kamienkové i nudistické pláže, piesočné pláže v Chorvátsku nie sú vo veľkom počte. Pláži je naozaj veľa a početné ostrovy a ich zálivy skrývajú ešte neobjavené pláže, ktoré sú vzdialené od civilizácie a turistických návalov. V Chorvátsku nájdete veľa krásnych pláží, ktoré patria k najčistejším v celom Stredozemnom mori. Pozrite si krátky prehľad tých najkrajších.

Girandella, Rabac

Pláž Girandella je vhodná pre mladých. nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Istrie neďaleko malého turistického strediska Rabac. Rabac leží na juhovýchodnom pobreží a ponúka bohatý nočný život, pláž Girandella je známa aj ako výborné miesto pre windsurfing. Centrum spája s plážou 1,5 km dlhá promenáda. Okolie pláží je skalnaté.

Vela plaža, Baška

Jedným z najnavštevovanejších letovísk na ostrove Krk je pláž Vela plaža v Baške. “Vela plaža”, je so svojimi jemnými prírodnými kamienkami vhodná pre rodiny s deťmi. Pláž ponúka krásne kúpanie, ale môžete si tu užívať aj vodné športy a tobogány. Počas leta sa v Baške konajú kultúrne podujatia, obľúbený je Rybársky deň, počas ktorého návštevníci môžu ochutnať pestrú paletu morských špecialít.

Zátoka Stínava, ostrov Vis

Zátoka Stiniva ihneď upúta svojím tvarom – zužuje sa až k úzkemu vstupu do jej záverečnej časti, za ktorým sa opäť rozširuje v rozprávkový priestor zovretý skalami. Pláž vznikla zničením stropu rozľahlé jaskyne. Preto je tiež od roku 1967 chránená ako mimoriadny geomorfologický prírodný výtvor. Skalné steny, ktoré ju obklopujú, sú vysoké cez 30 metrov. Zátoka je krásna aj pod vodou: skaly sú členité, s množstvom previsov a jaskýň.
Či už do Stínivi zamieri z Visu alebo z Komiže, nie je jednoduché sa k nej dostať, pretože orientačné značenie je mizivé.

Punta Rata, Brela

Táto pláž, ktorá sa nachádza na Makarskej riviére, berie návštevníkom dych. Niet divu, že ju časopis Forbes zaradil medzi desať najkrajších pláží sveta. O kamienkovej pláži Punta Rara sa hovorí, že je jedna z najkrajších v celom Chorvátsku. Pláž Punta Rata je ocenená modrou vlajkou, čo je symbol vysokej kvality služieb a čistoty mora.
Patrí k najznámejším, takže musíte počítať s množstvom turistov, súkromie budete mať iba skoro ráno. Pláž je lemovaná borovicami, ktoré vrhajú príjemný tieň.

Luka, Korčula

Ostrov Korčula obklopuje krištáľové, čisté more. Jeho členité pobrežie je plné zátok, ktoré ponúka aj skryté pláže. Jednou z nich je Pupnatska Luka, ktorá vyráža dych svojou krásou a predovšetkým pokojom. Kvôli horšej dostupnosti nie je pláž preplnená, naopak ponúka viac pokoja. Uvedenú pláž nájdete na južnej strane ostrova Korčula, neďaleko miesta Pupnat oproti ostrova Lastovo.

Zlatni Rat, Brač

Tradične vysoko oceňovanou pláží je Zlatni Rat v mestečku Bol na ostrove Brač. Zlatni Rat, teda v preklade Zlatý roh, má tvar trojuholníkového rohu, po ktorom nesie svoj názov. Kuriozitou tejto jedinečnej pláže je, že sa jej tvar aj niekoľkokrát počas dňa zmení, a to v závislosti na vodných prúdoch. Pláž je tvorená drobnými kamienkami. Kúpanie na Zlatom rohu patrí k tomu najkrajšiemu, čo môžete v Chorvátsku zažiť. Časť  pláže Zlatni Rat je určená aj pre nudistov.

 

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.