Lyžovanie, lyžovačka v Alpách

Lyžovanie v Alpách je charakteristické dobre upravenými lyžiarskymi zjazdovkami a bohatým programom po lyžovaní. Dobre vybavené apartmány a hotely Vám poskytnú vhodné ubytovanie počas Vášho pobytu.

Na kvalitnú lyžovačku v Alpách netreba mať desaťtisíce. V niektorých alpských lyžiarskych regiónoch môžete mať týždenný skipas je už od 100 eur (okolo 3400 korún). Na porovnanie, v jednom z najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku – v Jasnej na Chopku sever a juh – šesťdenný lyžiarsky poukaz stojí 4700 korún.

Prečo lyžovanie v Alpách

Lyžiarske areály v Alpách ponúkajú často nie desiatky, ale stovky kilometrov zjazdoviek, zárukou dostatočného množstva snehu je vysoká nadmorská výška. Je to krásna a veľká oblasť, kde sa dá celý deň lyžovať na inom mieste.
Všetko je tu vždy tip top, perfektná organizácia, výborne pripravené trate, skrátka všetko ako má byť.

Víkendové lyžovanie v Alpách
Náruživý lyžiari si určite radi vyrazia na predĺžené víkendy na perfektnú lyžovačku do Alp. A nakoľko Rakúsko je náš sused, nie je to až taký problém. A môžete sa pre lyžiarsky víkend rozhodnúť z hodiny na hodinu hlavne preto, lebo v rakúskych lyžiarskych strediskách nájdete širokú ponuku ubytovania s voľnými miestami.

Je už len na Vás, aby ste si dobre vybrali.

ski-alpy-prevas

Lyžovačka v Rakúsku

Rakúsko je svetoznáma lyžiarska krajina – fantastické lyžiarske strediská, najdlhšie zjazdovky a krásne výhľady.
Rakúsko je zo Slovenska ľahko dostupné a určite aj preto je čoraz viac navštevované na krátkodobé alebo dlhšie lyžiarske dovolenky.
Najväčšie lyžiarske strediská, najdlhšie zjazdovky a krásne výhľady.
Prečo čakať vo fronte, keď vám celé Rakúske Alpy ležia pri nohách?

Lyžovanie v Rakúskych Alpách

Alpy v Rakúsku Vám ponúknu zimné dovolenky na úrovni, s prekrásnou alpskou prírodou a samozrejme kvalitné lyžiarske zjazdovky. A to platí pre každé rakúske lyžiarske stredisko. Nájdete tu upravené zjazdovky, väčšinou pri lyžiarskych strediskách neplatené parkoviská a jednotlivé strediská sú poprepájané skibusmi alebo lanovkami.
Hlavne preto patrí lyžovanie v Rakúsku medzi nezabudnuteľné zážitky.

Alpy – lyžiarske strediská v Rakúsku

V ponuke nájdete mnoho lyžiarskych zájazdov do Rakúska, kde si naozaj každý môže vybrať. Možnosti ubytovania sú od 1do 14 dní.

Alpy – lyžovačka v Taliansku

Lyžiarske strediská v Taliansku sa nachádzajú v severnej alpskej časti a obľubujú ich početné športové a estrádne hviezdy: Ivica a Janica Kostelić, Alberto Tomba, Marc Girardelli, Sting, Brad Pitt a mnohí ďalší.
Ak si chcete kvalitne zalyžovať na dobre upravených tratiach a potom pokračovať v dobrej zábave v diskotékach a kaviarňach na takzvanom apres ski programe, lyžovanie v Taliansku je pravým riešením pre Vás. Ubytovanie nájdete v početných hoteloch a apartmánoch.

Vyberte si lyžiarsku oblasť v Taliansku:

Vyberte si lyžiarske zájazdy do Talianska, ktoré vám ponúkajú všetko, na čo si len spomeniete.
Medzi vyhľadávanými zimnými dovolenkami je Taliansko jednou z najpopulárnejších lyžiarskych destinácií.Vyberte si možnosti na najlepšie lyžiarske strediská v Taliansku, kde si určite užijete dobrú lyžovačku.
Alpy – lyžiarske strediská v Taliansku

Lyžovačka v Slovinsku

Lyžovanie v Slovinských Alpách začína získavať čoraz väčšiu popularitu. Lyžovanie v Slovinsku je poslednej dobe veľmi obľúbené vďaka dobre upraveným lyžiarskym strediskám, výhodným cenám a dobrej ponuke ubytovania.
Keďže lyžovanie má v Slovinsku dlhú tradíciu (súťaže o Svetový pohár v alpskom lyžovaní na Kranjskej Gore a v Maribore a skoky na lyžiach na Planici), v zime je v lyžiarskych strediskách veľmi živo. Cez deň si vychutnajte snežné radosti a večer pokračujte v dobrej zábave, ktorá tu taktiež nechýba, pretože je pre Vás pripravený tzv. apres ski program.

Lyžiarske strediská v Slovinsku

Kranjska Gora
Na rozmedzí Rakúska, Slovinska a Talianska, teda medzi Karavankami a Julskými Alpami, nachádza sa Kranjska Gora. Je to centrum Gornjesavskej doliny a východiskový bod celého radu blízkych lyžiarskych stredísk (Kranjska Gora, Podkoren I a II).
Tieto strediská sa zameriavajú na rodinnú turistiku, nakoľko sú trate nenáročné a vhodné pre začiatočníkov. Výnimkou je trať, na ktorej sa každoročne jazdia preteky Svetového pohára. Trate sú umiestnené na svahoch Vitranca, vo výške 800 – 1250 m.

Julské Alpy
Julské Alpy zaberajú z väčšej časti plochu Slovinska, iba tá západná spadá do Talianska. Sú rozdelené na dve strany – Západné a Východné Julské Alpy. Najvyšším vrchom je Triglav (2863 m.n.m)..

Bled hotel Savica
Bled je klasické zimné lyžiarske a športové stredisko v Slovinsku. Bled je mestečko v Slovinsku v severozápadnej časti krajiny na úpätí Julských Álp a sútoku riek Sava Bohinjka a Sava Dolinka.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.