Exotické dovolenky v Keni.

Keňa, ležiaca v rovníkovej Afrike, patrí neodškriepiteľne k turisticky najvyhľadávanejším a najatraktívnejším krajinám “čierneho” kontinentu, kde objavíte nekonečné savany a snehom pokryté Kilimandžáro, rozprávkovo biele piesočné pláže a tyrkysové teplé more, kúzelnú tropickú vegetáciu a jedinečné západy slnka nad africkou divočinou tvoriace neopakovateľné krajinné obrazy dojemnej krásy. Otvárajú sa tu netušené možnosti cestovania a turistiky.

Pláže, národné parky, savany a historické miesta a to všetko si môžete užiť.

Najvačším magnetom pre turistov v Keni sú prírodné rezervácie a parky, v ktorých sa organizuje populárne safari, kde nájdete jedinečný svet zvierat, v ktorých môžete z bezprostrednej blízkosti pozorovať stáda zebier, slonov, žiráf a byvolov, po love odpočívajúci leopardov, levov, levíčatá či švitorenie zamilovaných vtákov, čo vo Vás zanechá nezabudnuteľné zážitky, ktoré ešte umocní stretnutie s miestnymi domorodcami.

Vyhľadávané miesta v Keni

Lákadlom turistov sú prírodné rezervácie a parky, ponúkajúce populárne safari, ktoré Vám zaručí nezabudnuteľné zážitky bezprostrednej blízkosti divokých zvierat v jej vlastným teritóriu.
Využite teplého príjemného podnebia a nechajte sa uchvátiť kúzlom Keni a kúpaniu v Indickom oceáne s prekrásnymi koralovými útesmi.

Keňa – Malindi

malindiKeňa – Malindi
pôvabný prístav v kenskom meste Malindi na brehoch Indického oceánu pôsobí ospalým, pokojným dojmom. Najväčším lákadlom sú neďaleké korálové útesy v morských národných parkoch Malindi a Watamu
pozri alebo si zaisti: Keňa – Malindi

Keňa – Mombasa

mombasaMombasa
Mombasa je druhé najväčšie mesto Keni. Tyrkysové more obkolesuje pobrežie plné bielych korálových útesov, je tu takisto dostatok hotelov, apartmánov a inej zábavy. Unikátom sú morské parky, ten najväčší je morský Národný park Mosamba
pozri alebo si zaisti: Keňa – Mombasa

Keňa – Diani Beach

dianibeachDiani beach
Nachádza sa na južnom pobreží, je dlhá 17 km a je plná úchvatných korálových útesov. Tie sú ďalej od brehu, takže odlivy nie sú tak silné. Je tuaj plno reštaurácií, obchodíkov, bánk i väčších obchodných domov
pozri alebo si zaisti: Keňa – Diani Beach

 

 

Keňa – užitočné informácie

Vízová povinnosť
Vízum je možné vybaviť cez elektronickú aplikáciu (elektronická žiadosť o víza) na stránke www.ecitizen.go.ke. (Vízum je možné do 30.9.2015 získať na Veľvyslanectve Kenskej republiky vo Viedni alebo priamo na hraničnom prechode a na letisku v Nairobi a v Mombase). Od 1.10.2015 imigračné oddelenie neakceptuje podanie žiadosti o víza pri vstupe do krajiny (bez elektronickej žiadosti).

Veľvyslanectvo SR v Keni
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky
Milimani Road, P.O.Box 30 204, Naiorbi
Telefón: +254 20 272 1896, +254 20 272 1898

Keňa, klimatické podmienky:
Ako je už zvykom u rovníkových krajín, i tu rozlišujeme obdobie dažďov a sucha. Vyhovujúca klíma panuje na pobreží, kde sa teploty stále držia okolo 30 °C a neexistuje obdobie sucha

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.