Exotické dovolenky v Karibiku.

Karibik sa nazýva oblasť v najjužnejšej časti Severnej Ameriky. Zahŕňa ostrovy v Karibskom mori (Antily), Bahamy a pobrežie Strednej a Južnej Ameriky obmývané práve Karibským morom. Panamským prieplavom je Karibské more spojené s Tichým oceánom.

Súostrovie tvorené viac ako piatimi tisíckami ostrovy v Karibskom mori je známe každému cestovateľovi, ktorý má v obľube nádherné a krásne pláže lemované palmami. Odmenou za dlhý let z Európy je bude exotická príroda a perfektné počasie, za ktorým počas zimných mesiacov odlieta mnoho obyvateľov aj od nás.
Dovolenky v Karibiku

Užite si na dovolenke pohodu a prívetivosť karibských ostrovov a navštívte tento exotický svet. Prekrásne pláže, pestrofarebné tropické záhrady. V súčasný dobe sa zaraďuje Karibik svojou rozmanitosťou a rôznorodosťou medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Karibik vám prinesie jedinečné zážitky, na ktoré budete radi a dlho spomínať.

Ostrovy a štáty na nich ležiace v Karibiku sú rozdelené na:

Veľké Antily – Kuba, Hispaniola (štáty: Dominikánska republika a Haiti), Jamajka a Portoriko, k ním sú tiež počítané Kajmanské ostrovy a ostrov Navassa.
Malé Antily – pás malý ostrovov vo východnej časti Karibiku, najväčší ostrov je Tri-nidad. Malé Antily sa ďalej delí na:
Záveterné ostrovy (severná vetva): Anguilla, Antigua, Barbuda, Dominika, Guadelo-upe, Montserrat, Nevis, Panenské ostrovy, Saba, Svätý Bartolomej, Svätý Eustatius, Svätý Krištof, Svätý Martin
Náveterné ostrovy (východná vetva): Barbados, Grenada, Grenadíny, Martinik, Svätá Lucia, Svätý Vincent, Tobago, Trinidad
Záveterne Antily (južná vetva): Aruba, Bonaire, Curaçao
Bahamské ostrovy – striktne vzaté, už neležia v Karibskom mori, ale severne od Kuby v Atlantickom oceáne, sú politicky rozdelené na:
Bahamské spoločenstvo – väčšia časť súostrovia
Turks a Caicos – britskej zámorské územie

Karibik – vyhľadávané miesta

Dovolenka v Karibiku – budete očarení nádhernými nekonečnými plážami, stálym príjemným podnebím a prívetivým teplým morom. Práve tieto morské pláže s jemným pieskom sa právom radia k najkrajším na svete.

Karibik – Dominikánska republika

dominikanskaDominikánska republika
je to jeho druhý najväčší a najľudnatejší štát v Karibiku. Dlhé piesočnaté pláže, lemované nekončiacimi palmovými alejami a tyrkysovým morom, patria medzi najkrajšie v Karibiku. Okrem prímorského kľudu tu nájdete aj plno zábavy a bujarý nočný život.
pozri alebo si zaisti: Karibik – Dominikánska republika

Karibik – Jamajka

jamajkaJamajka
Život na Jamajke sa nesie v rytme reggae, ktoré preslávil Bob Marley. Vietor zo severovýchodu a podvečerné vánky udržujú neustále príjemnú teplotu na pobreží. Jamajka ponúka s výnimkou prechádzok po krásnych plážach, rybárčenia a plachtenia tiež golf, potápanie, raf-ting a kúpanie v minerálnych prameňoch.
pozri alebo si zaisti: Karibik – Jamajka

Karibik -Kuba

brazilbuziosKuba
tento ostrov nazývajú Perla Karibiku. Na Kube nájdete nádhernú prírodu, ale aj historické mestá ako stará Havana, alebo Trinidad. Turistické lokality sú svojím vyba-vením a zásobovaním porovnateľné s podobnými miestami kdekoľvek na svete.
pozri alebo si zaisti: Kuba – všetky zájazdy

Užitočné informácie o Karibiku

Význam turistiky do Karibiku vzrástol najmä v 50. rokoch minulého storočia spolu s leteckou dopravou. Karibským tigrom sa v tomto smere stala v posledných desiatich rokoch Kuba, ktorá dokázala strojnásobiť svoj podiel na Karibskom trhu.

K hlavným rysom karibskej oblasti patrí značná kultúrna a jazyková rozmanitosť. Európske národy na ostrovy priniesli svoju architektúru, vojenskej techniky, vedecké objavy a tiež politické a spoločenské inštitúcie. Zároveň zaviedli kresťanstvo ako oficiálne náboženstvo.

Karibik, klimatické podmienky:
Krajiny karibskej oblasti majú teplé tropické podnebie. Na hornaté Náveterné ostrovy spadne tri razy toľko zrážok ako na nižšie položené miesta. Na väčšine ostrovov trvá obdobie dažďov s možnosťou výskytu hurikánov od júna do októbra. Mesiace január až marec sú prevažne suché a veľmi príjemné.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.