Exotické dovolenky v Brazílii.

Brazília je krajinou mnohých možností.V Brazílii si môžete užívať pláží, športového vyžitia, rozmanitej prírody, temperamentu miestnych ľudí, futbalovej mánie, karnevalu alebo bujarého mestského života napr. v Sao Paolo či Rio de Janeiro

Brazílska príroda je nádherná a exotická. Polovica rozlohy v Brazílii je tvorená dažďovými pralesmi. Amazonský prales s rozlohou 5 mil. km2 je najväčším dažďovým pralesom na svete. Okrem exotickej zelene sú tu samozrejme pláže ideálne na odpočinok.

Do Brazílie za turistikou a karnevalom začali prichádzať turisti hlavne Švajčiari Fíni, Francúzi, Holandania. V posledných rokoch aj slovenských turistov často láka aj exotická Brazília.

Brazília je federáciou skladajúcou sa z 26 štátov (estados), jedného federálneho dištriktu (ktorý zahŕňa hlavné mesto Brazíliu) a obcí. Štáty spravujú svoje záležitosti, vyberajú miestne dane a dostávajú podiely z celoštátnych daní. Majú guvernéra a jednokomorové legislatívne zhromaždenie volené priamo.
Hlavné mesto: Brasília
Rozloha: 8.511.965 km²
Počet obyvateľov: cca 190 mil
Časové pásmo: -4 hodiny oproti stredoeurópskemu času, -5 hodín v období letného času.

Vyhľadávané dovolenkové miesta v Brazílii

Dovolenka v Brazílii – budete očarení nádhernými nekonečnými plážami, stálym príjemným podnebím a prívetivým teplým morom. Práve tieto morské pláže s jemným pieskom sa právom radia k najkrajším na svete.

Brazília – Rio de Janeiro

rioRio de Janeiro
Copacabana je známa svojou 4 km dlhou plážou, ktorá patrí medzi najznámejšie na svete. Stráviť pár hodín na tejto pláži je takmer povinnosťou pre každého návštevníka Rio de Janeira.
pozri alebo si zaisti: Brazília – Rio de Janeiro

Brazília – Natal

brazilnatalNatal
Hlavné mesto štátu Rio Grande de Norte leží na severozápadnom pobreží a charakteristické preň pokojná atmosféra. Dovolenkujúci sa zameriavajú predovšetkým na piesočné pláže s jemným pieskom, jazdy v piesočných dunách a nočný život.
pozri alebo si zaisti: Brazília – Natal

Brazília – Buzios

brazilbuziosBuzios
Patrí medzi jednu z najkrajších rekreačných oblastí štátu Rio de Janeiro. Nachádza sa na malebnom polostrove asi 180 km od Ria. Nájdete tu množstvo nádherných zátok, belasými tro-pickými plážami a krištáľovo čistou vodou
pozri alebo si zaisti: Brazília – Buzios

Užitočné informácie o Brazílii

Vízová povinnosť
Na cestu do krajiny postačuje slovenským občanom platný cestovný pas. Bezvízový vstup sa týka turistických, obchodných a služobných ciest, ktorých dĺžka v jednom polroku neprekročí 90 dní. za prekročenie povolenej doby pobytu pri turistických cestách pokuta a zákaz pobytu v krajine až na 5 rokov.

Veľvyslanectvo SR v Brazílii
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii
SES, Avenida das Nações, Qd. 805,Lote 21B , CEP 70200-902 Brasilia, D.F., Brazília
Tel.: + 55/61/34431263, 0055 6132429719

Brazília, klimatické podmienky:
Na väčšine územia Brazílie prevláda tropické podnebie, na juhu sub-tropické. Brazílske leto trvá od decembra do februára a je synony-mom vrcholnej sezóny. Od júna do augusta je naopak zima s vyššími zrážkami a teplotami na juhu okolo 17 ° C. Na severe krajiny sa teploty pohybujú po celý rok okolo 28 ° C

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.