Exotické dovolenky Spojené Arabské Emiráty.

Spojené arabské emiráty – dovolenka pre milovníkov luxusu. Emiráty sú centrom arabského luxusu, no aj napriek tomu sú cenovo dostupné a lákajú cestovateľov zo všetkých kútov sveta, ktorí potom odchádza príjemne omámení a uchvá-tený.

Skoro 90 % územia Spojených arabských emirátov pokrýva rozhorúčená púšť Rub al-Khali. Aj keď púštne územia nebývajú obecne priveľmi pohostinné, ich súčasťou sú zelené oázy a tzv. ostrovčeky života.

Nachádzajú sa tu bezchybné pláže s takmer bielym horúcim pieskom.
Skôr ako sa vyberiete na nejakú z krásnych pláží, mali by ste si uvedomiť, či je ešte hotelová a alebo už verejná. Nie že by jedna bola o moc lepšia ako druhá (tu má takmer všetko skvelú úroveň), ale verejná je vyhradené pre miestnych obyvateľov. Dajte si pozor, v niektorých z emirátov (ako napr Sharjah), na to dosť dbajú.

Máte sen, užívať si luxus? Neváhajte a prežite tento živý sen na vlastnej koži! Dubai – jedno z najluxusnejších miest na svete a maximálny komfort v nádherných hoteloch, či na pláži.

Dubaj

Najväčším turistickým lákadlom a nákupným rajom je Dubaj, jeden z emirátov v SAE . Mesto Dubaj rozdeľuje morský záliv – The Greek na dve hlavné časti Bur Dubaj a Deira. Nachádzajú sa tu pláže a luxusné plážové hotely. Vysoké mrakodrapy, majestátne hlavné triedy plné zelene a luxusné domy, to sú charakteristické znaky Dubaja.

Pri návšteve Dubaja si nezabudnite pozrieť:

  • Burj Al Arab (Veža Arabov) – najvyšší a superluxusný hotel na svete v tvare plachetnice. Je postavený na umelom ostrove vzdialenom od pevniny 280 metrov a od centra Dubaja je vzdialený cca 15 km.
  • Deira Gold Souq – preslávené trhovisko, príťažlivé pre kupujúcich zameraných hlavne na šperky. Predáva sa všetko od zlatých prútov až po rôzne neuveriteľne obrobené ozdoby.
  • Jumeirah Grand Mosque – Patrí medzi z najväčšie a najkrajšie mešity v Dubaji. Tiež je to aj jedna z atrakcií, ktorá je najviac turistami fotografovaná. Je postavená z kameňa.
  • Ski Dubai Alpine – pre pobavenie a schladenie, umelo vybudované zimné strediská, kde môžete lyžovať na umelom snehu a padá na vás sneh.

 

 

Vyhľadávané miesta v Spojených Arabských Emirátoch

Pre všetkých, ktorí holdujú slniečku a opálenej pokožke, sú tu veľké hotelové pláže, kde je takmer všetko dovolené. Ich výhodou je predovšetkým “sloboda” (môžete sa kúpať v bikinách), zabudnite na preplnené pláže, kde je hlava na hlave. V arabských emirátoch to nehrozí!, Pokoj a naozaj horúce slnečné lúče. U lepších hotelov sa k tomu pridáva aj príjemná obsluha na pláži

SAE – Dubaj

dubajDubaj
Mesto samotné má iba 15 kilometrov pláži. Po dostavbe ostrovných komplexov ich však bude až 1 500 km. Najväčším projektom je Dubailand – svet zábavy v púšti, skladajúci sa z lyžiarských svahov, pretekárskeho motoristického okruhu, ekoparku a najväčšieho nákupného centra na svete.
pozri alebo si zaisti: SAE – Dubaj

SAE – Abu Dhabi

abudhabiAbu Dhabi
V emiráte Abu Dhabi môžete obdivovať neobyčajný prírodné kontrasty – zatiaľ čo väčšina plochy emirátov zaujímavá vyprahla púšť plná nekonečných dún, mesto Abu Dhabi je rušným veľkomestom žijúcim svojim vlastným životom, mestom, ktoré nikdy nespí.
pozri alebo si zaisti: SAE – Abu Dhabi

SAE -Ras al Khaiman

rasalRas al Khaimah
Emirát Ras al Khaimah sa charakterizuje prekrásnymi prírodnými útvarmi a krajinnými scenériami, ktoré tvoria vyprahlé Hajarské hory, skalnaté pobrežie, púšť s typickým svetlým pieskom, a nechýbajú tu ani úrodné údolia.
pozri alebo si zaisti: SAE -Ras al Khaiman

SAE -Fujairah

fujairahFujairah
ponúka svojím návštevníkom dlhé piesočnaté pláže, priezračné more s výbornými podmienkami pre potápa-nie, skaliská, útesy a nekonečne bohatý podmorský svet. A práve táto pobrežná časť je perlou celého emirátu.
pozri alebo si zaisti: SAE -Fujairah

 

 

Užitočné informácie o Spojených arabských emirátoch

Hlavné mesto: Abú Zabí
Rozloha: 83 600 km²
Počet obyvateľov: cca 7,3 mil
Časové pásmo: Slovensko -6 hod.

Spojené arabské emiráty – je federácia 7 autonómnych emirátov: Abú Zabí (Abú Dabí), Adžmán, Dubaj (Dubajj), Fudžajra (Al-Fudžajra), Rás al-Chajmá (Ráʼs al-Chajma), Umm al-Kuvajn (Umm al-Kajwajn) a Šardžá (Aš-Šárika)
Spojené arabské emiráty sa nachádzajú na Arabskom polostrove v juhozápadnej Ázii.
Dubaj – časový posun
Časový posun proti Slovenskej republike je + 3 hodiny, v dobe letného európskeho času je + 2 hodiny.

Vízová povinnosť
Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území SAE po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu.

Veľvyslanectvo SR v Spojených arabských emirátoch
Al Mataf Street No.16, Villa 2, Al Bateen Area, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
Tel.: +971 2 681 7705
Fax: +971 2 681 7704
Mobil: +971 56 620 2560
Email: emb.abudhabi@mzv.sk

Rôzne info
Uznávanie slovenských vodičských preukazov v SAE – V súvislosti s podpisom Memoranda o porozumení o vzájomnom uznávaní vodičských preukazov medzi Spojenými arabskými emirátmi a Slovenskou republikou, ktoré bolo podpísané 5. apíla 2015 emirátska strana umožňuje slovenským občanom od 10. mája 2015 vymeniť si slovenský vodičský preukaz za emirátsky vodičský preukaz.

Prírodné nebezpečenstvá: piesočné a prašné búrky. Neodporúčame konzumáciu vody z vodovodného potrubia. Predáva sa balená pitná voda. Alkohol kúpite iba v hotelových reštauráciách a baroch. Striktne je zakázané fotiť moslimské ženy. Ak chcete fotiť mužov, najprv sa spýtajte.

Spojené arabské emiráty, klimatické podmienky:
Subtropické, veľmi suché púštne. Celoročne nízky počet zrážok. Horúce leto trvá od apríla do októbra. V mesiacoch jún až august dosahujú teploty až 50°C, v ostatných “letných” mesiacoch 30 – 40°C.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.