Exotické dovolenky na Maledivy.

Maldivy súostrovie Maledivy dostalo cenu World Travel Awards, ako najromantickejšia dovolenková destinácia. Túto cenu, ktorá je považovaná za Oscara cestovného ruchu, dostali Maledivy v decembri 2007 v silnej konkurencii iných zaujímavých destinácií.

Maledivy majú celkom 1196 ostrovčekov, z nich je osídlených okolo 200. Zaujímavé na Maledivskej republike je taktiež to, že je najplochejším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadna iná krajina neleží nižšie ako 2,5 metra pod morom.

Maledivy, právom prezývame pozemským rajom, ríšou tisícov ostrovov a atolov, ktoré sa rozkladajú v tropických vodách Indického oceánu na podmorskom horskom hrebeni. Maledivy to je okúzľujúci prírodný raj korálových ostrovov a priezračne čistá voda lagún. Jednotlivé ostrovy z korálového vápenca ako špendlíkové hlavičky vyčnievajú z šírky Indického oceánu, ktorého teplé, presvetlené a na kyslík bohaté vody sú ideálnym životným prostredím pre koraly, ktoré svojou stavbou z odumretého a živého materiálu vytvárajú atoly.

 

 

Maledivy (Maldivy) – sú ostrovná republika v Indickom oceáne vzdialená 500 až 1 100 km na západ a juhozápad od južného mysu Indie. Tvorí ju 19 koralových atolov, v ktorých sa vyskytuje asi 2 000 malých ostrovčekov s rozlohou menšou ako 5 km2.

Hlavné mesto: Male
Rozloha: 298 km²
Počet obyvateľov: cca 300 000
Časové pásmo: v letných mesiacoch +3 hod., v zimných mesiacoch +4 hod.

Vyhľadávané miesta na Maldivách

Raj na zemi. Ak potrebujete na dovolenke tichu relaxáciu, odpočinok a k tomu hojne slniečka, sú pre Vašu dovolenku Maledivy ako stvorené.
Dovolenka na Maldivách je vyhľadávaná turistami je od novembra do marca.

Maledivy – Atol Ari

atolariAtol Ari
Večera v reštaurácii pod morskou hladinou, presklenná podlaha, spálňa na vlnách ale i potápanie priamo medzi desaťmetrovými žralokmi. Toto sú lákadla, za ktorými na atol Ari, vyrážajú na dovolenku ti naozaj najbohatší.
pozri alebo si zaisti: Maledivy – Atol Ari

Maldivy – Atol Male

atolmaleSeverný Atol Male
Severný Atol Male – nachádza sa na ňom 51 ostrovov, 13 obývaných z toho 7 stálo, a jeden (Hululé) na ktorom je zriadené letisko, zvyšné ostrovy sú neobývané.
Na tomto atole sa nachádza hlavné mesto Maldív Male.
pozri alebo si zaisti: Maldivy – severný Atol Male

Maldivy – južný Atol Mele

jatolmaleJužný Atol Male
Nájdete tu známe jaskyne Vaadhoo, Kandooma Point či Yacht Thilo totro sú úžasné miesta na potápanie, pri ktorých si užijete nielen neporušené koralové útesy, ale môžete uvidieť aj manty alebo žraloky.
pozri alebo si zaisti:Maldivy – južný Atol Mele

 

Užitočné informácie o Maldivách

Vízová povinnosť
Vízum je možné dostať priamo na letisku pri prílete na Maledivy, dá sa však využiť aj lodné spojenie s Indiou alebo Srí Lankou. Do 30 dní pobytu je vízum bezplatné, pri predĺžení pobytu je potrebné zaplatiť poplatok 10,-USD/deň. Žiadosť o predĺženie víza sa podáva na Department of Immigration. Úrady vyžadujú pri vstupe preukázať dostatočné finančné prostriedky na pobyt – približne 25,-USD na osobu / deň. Pokiaľ turista nemá zvláštne povolenie, môže na územie Malediv vstúpiť len cez prístavy Male alebo Hulule.

Vzhľadom k ostrovnému charakteru krajiny nie je nutné poznač tel. čísla prvej pomoci, polície a požiarnikov. Verejné telefónne stanice, fax, telex a telegraf sú v hlavnom meste Male k dispozícii 24 hodín denne, medzinárodné hovory sprostredkúva spojovateľ na tel. čísle 190 (informácie).

Maledivy, klimatické podmienky:
Skoro po celý rok sú priemerné denné teploty sa na Maledivách medzi 30°C až 32°C. Príjemné podnebie doplňuje neustále pofukujúci jemný vánok. Teplota vody je v oblasti Maledivských ostrovov takmer nepretržite, okolo 27°C.

1 komentár k “Exotické dovolenky na Maledivy.”

  1. čo tak zjednotiť? akože článok je stručný, o Maldivách sa ihneď dozviem to hlavné, super. Objavuje sa však v článku raz variant Maldivy raz Maledivy. Maledivy je čeština. Vysvetľuje napr: https://zn.sk/piseme-maldivy-alebo-maledivy-a-tunis-alebo-tunisko/ , čo som napríklad včera nevedela, no ani som nesiahla po Maldivách. Teraz hľadám letenky na všetkých vyhľadávačoch ktoré existujú a klikla som si aj u vás a prešla na INVIU. Uvažujem či nájdem niečo poriadne. No, ale čo sa týka toho zjednotenia. Máte tu oba tvary. mätie ma to, až som sem preto napísala. Maldivy sú správne, nech to ľudí nepletie.

    Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.