Exotické dovolenky Maurícius.

Maurícius – pri tomto slove sa snáď každému automaticky vybaví slávna známka. Áno, práve táto známka zpôsobila to, že se o malý ostrov začal zaujímať celý svet.

Maurícius, to nie je len svetoznáma známka. Je to aj dobre dostupná a bezpečná destinácia s príjemnými teplotami vzduchu a mora po celý rok

Nádherné lagúny a tyrkysové more
Nádherný tropický ostrov vulkanického pôvodu, je súčásťou súostrovia Maskarén, v západnej časti Indického oceánu, na juh od Seychellských ostrovov a na východ od Madagaskaru.
Tvár ostrova tvoria predovšetkým prekrásne romantické pláže s bielym pieskom na pobreží, priezračne modrými lagúnami a teplým morom, nádhernou prírodou, štýlovými hotelmi, delikátnou kuchyňou a tiež šarmantnými a usmievavými obyvateľmi.

Na tomto ostrove s tropickým podnebím a teplotou mora až 27°C žije viac ako jeden milión obyvateľov, vnútrozemie ostrova je hornaté s vyhasnutými sopečnými krátermi.

Maurícius – vyhľadávané destinácie

Najkrajšie pláže a prírodné atrakcie nájdete na juhozápadnom cípe ostrova, živšia oblasť so zábavou sa nachádza na severozápade v okolí zálivu Grand Bay. Ostrov ponúka množstvo luxusných hotelov s veľkým výberom športov zdarma. Hora Le Morne, ktorá sa nachádza na juhozápadnom pobreží a priamo pri mori, je pamiatkou UNESCO

Absolútne najlepší čas na dovolenku na Maurícius je od polovice októbra, cez Vianoce a Silvester až do konca januára. Turistom, ktorí si chcú užiť slnko a teplé more aj počas našej zimy, odporúčame cestovať od konca septembra do začiatku mája.

Maurícius – Le Morne

lemorneLe Morne
Dlhé piesočnaté pláže sú v tejto oblasti určené hlavne návštevníkom luxusných hotelov. Aj tu je možnosť golfu a ďalších športov. dominantou tohto miesta je dozaista hora Le Morne, na ktorú je úchvatný pohľad. A podľa surferov táto oblasť je priam ideálna.
pozri alebo si zaisti: Maurícius – Le Morne

Maurícius – Grand Baie

grandbaieGrand Baie
Predtým malá pokojná rybárska dedinka sa behom rokov preformovala v obľúbené letovisko, ktoré sa chváli ako krásnou prírodou, tak kvalitnými službami. Hlavné mesto Port Luis je neďaleko, to rozhodne stojí za návštevu.
pozri alebo si zaisti: Maurícius – Grand Baie

Maurícius – Belle Mare

dominikanskaBelle Mare
Oblasť Belle Mare sa nachádza na východnom pobreží a vraj patrí jednej z najkrajších pláží na ostrove – biely piesok, žeravé slnko, dokonalé more a kvalitné služby. Belle Mare je teda vhodné pre milovníkov aktívnej dovolenky i pre ľudí, čo vyhľadávajú pokoj.
pozri alebo si zaisti: Maurícius – Belle Mare

 

 

Maurícius – užitočné informácie

Podnebie
Aj v období zimy medzi júnom a septembrom dosahujú teploty až 25 stupňov a to znamená, že dovolenka na Mauríciuse je vhodná v každej ročnej dobe .

Rôzne
Ostrov Maurícius je obľúbený milovníkmi opaľovania, obdivovateľmi prírodných krás, plavcami, vodnými lyžiarmi, potápačmi, surfermi, rybármi, jachtármi, hráčmi golfu, gurmánmi aj milovníkmi nočného života. Jeho veľkou výhodou je vysoká kvalita služieb za jedny z najnižších cien v oblasti Indického oceánu. Ostrov ponúka množstvo luxusných hotelov s veľkým výberom športov zdarma. Na Mauríciuse si každý nájde to svoje a len nerád ho budem opúšťať. Romantici na ostrove Maurícius nájdu prekrásne pláže s bielym pieskom, blankytne modrými lagúnami a teplým morom.

Ostrov Maurícius tiež patrí medzi miesta s najnižšou kriminalitou na svete, preto sa tu nemáte čoho obávať.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.