Exotická dovolenka v Thajsku.

Lákajú vás rozprávkové dovolenky? Takú ponúka Thajsko.

Thajsko – legendami opradené kráľovstvo. Spoznajte v rozprávkovú krajinu, kde sa vo veľkolepom kaleidoskope mieša okúzľujúca starodávna kultúra so silou apijského ekonomického tigra.

Ste žiadostiví po panenskej prírode, aspoň raz uvidieť jeden z divov sveta, divokého tigra či slona alebo najväčšiu rastlinu na Zemi, poďte do Thajska je na to ako stvorené.

Chcete dovolenkovať a užívať si relaxáciu na snehobielych piesočnatých plážach, v tieni palmových hájov? Zaplávať si v tyrkysových lagúnach s priezračnou vodou? Thajsko je pre Vás tou najlepšou voľbou!

Vyhľadávané destinácie v Thajsku

Dvanásť hodín v lietadle a ste v Thajsku, kde vás privítajú malebné ostrovy v juhočínskom mori, budhistické pamiatky , raj nákupov ( veľmi nízke ceny.). A to je iba zlomok vecí, ktoré môžete poznať počas dovolenky v Thajsku.

K najnavštevovanejším miestam patrí Bangkok, Pattaya, Puket alebo ostrov Koh Samui. Bangkok – mesto anjelov, jedno z hlavných svetových stredísk turistického ruchu, večné a nádherné sídlo boha Indry. Juhovýchodne od kráľovského mesta s mnohými veľkolepými stavbami leží obľúbená Pattaya. Nemenej známy je najväčší ostrov v andamanskom mori – Puket. Kto sa pozrie na toto kúzelné miesto, určite zavíta aj na Patong Beach – tri kilometre dlhú pláž s početnými luxusnými hotelmi a možnosťami rôznych rodinných aktivít.

Thajsko – Bangkok

bangkokBangkok
Mesto býva mimo iného označované aj ako Benátky Východu alebo najhlučnejšie mesto sveta.Turistov láka prehliadka najvýznamnejšieho chrámu v krajine – Wat Phra Keo. Susedí s Kráľovským palácom. Na ich prehliadku je dobré, vyhradiť si hneď niekoľko hodín.
pozri alebo si zaisti: Zájazdy – Bangkok

Thajsko – Pattaya

pattayaPattaya
Asi 150km od Bangkoku sa nachádza známe letovisko, ktoré patrí už po dlhé roky k najobľúbenejším a najna-vštevovanejším miestam v Thajsku.
V blízkom okolí môžete navštíviť niekoľko nádherných koralových ostrovov a mnoho exotických reštaurácií,
pozri alebo si zaisti: zájazdy Pattaya

Thajsko – Phuket

phuketPhuket
Najväčším ostrovom Thajska je Phuket.Nájdete tu hory, dažďové pralesy, kaučukové plantáže a zátoky omývajúce priezračne čistotu morskou vodou pozdĺž nádherných pláží. Pláže pokrývajú západné pobrežie ostrova a vďaka pozvoľnému prístupu do vody sú na kúpanie naprosto ideálne.
pozri alebo si zaisti:Thajsko – Phuket

Thajsko – Koh Samui

kohsamuiKoh Samui
Thajský ostrov je vďaka obmedzenej hotelovej kapacite jednou z posledných oáz nedotknutej tropickej prírody v juhovýchodnej Ázii. Hlavné atrakcie ostrova sú: opičí háj, vodopád Hin Lad, sladkovodné jazero a morský národný park Angthong
pozri alebo si zaisti: Thajsko – Koh Samui

 

 

Užitočné informácie o Thajsku

Hlavné mesto: Bangkok
Rozloha: 513 115 km2
Počet obyvateľov: 65 mil (údaj z roku 2007)
Časové pásmo: UTC+7,

Dôležité telefónne čísla: Polícia: 191, 123 Turistická polícia: 1155 Požiarnici: 199 Imigračné oddelenie : 02/2873101-10 Nemocnica : Nursing Home Hospital Bangkok : 02/6320540 Pohotovosť : 02/6321098 Ambulancia: 02/2522171-

Vízová povinnosť
Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti. V prípade dlhšieho pobytu je nutné pred cestou vybaviť si vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajska vo Viedni, resp. na ostatných zastupiteľských úradoch Thajska vo svete. Podmienkou je platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu

Veľvyslanestvo SR v Thajsku
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku
ul. 9-th Floor, South Sathorn Road 25
Bangkok 10 120, Thailand
tel. 006626773445

Klíma v Thajsku
Tri ročné thajské obdobia možno rozdeliť na:

  • teplé – od začiatku marca do konca mája;
  • daždivé – od začiatku júna do začiatku októbra;
  • chladné – od polovice októbra do konca februára.

Thajsko sa nachádza v tropickej oblasti, priemerné ročné teploty sa pohybujú v rozmedzí 20°- 38°C, vlhkosť vzduchu je v hraniciach od 70 do 85 %.
V Bangkoku je značne znečistený vzduch, smog taktiež vytvára skleníkový efekt, ktorý spôsobuje výkyvy počasia proti normálu. Prechody z klimatizovaných priestorov budov do otvoreného priestoru kladú nemalý nároky na organizmus.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.