Dovolenka v Egypte

Dovolenkovať v Egypte?

Dovolenka v Egypte ponúka pre každého návštevníka neobmedzené možnosti k peknému pobytu – nádherné piesočné pláže, prekrásne a teplé more, mnoho cieľov k poznávaniu, výlety, príjemné hotely. Ak chcete mať dovolenku nezabudnuteľných zážitkov, tak Egypt je pre Vás tým pravým miestom.

Dovolenka v Egypte je vhodná pre celú rodinu. Najmenší sa vyšantia v nádhernom a teplom Červenom mori, ktoré je plné pestrofarebných rýb a koralov. Pobrežie je lemované nádhernými piesočnými plážami, ktoré umožňujú pozvoľný vstup do vody.
Cestovatelia si pochutnajú na miestnych špecialitách. Niektorí budú odhaľovať po stáročia skrývaná tajomstvo Egypta vrátane najzaujímavejších pamiatok a môžu vyraziť na výlet priamo do Luxoru.

 

eg1-60x60

Prečo dovolenka v Egypte
– hlavne priaznivými cenami pobytov, celoročne slnečným počasím, okúzľujúcim životom pod hladinou Červeného mora či starovekými pamiatkami.

eg3-60x60

Potápanie v Egypte
Skutočný raj pre potápanie nájdete práve v Egypte. V Červenom mori môžete obdivovať nádherné korálové útesy a rôzne podmorské živočíchy

eg2-60x60

Pyramídy a iné
Popri dovolenke pri mori, sa môžete zoznámiť aj s bohatou históriou tejto krajiny plnej záhad, tajomstiev a navštíviť svetoznáme pyramídy.

Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta tak ste si vybrali správne:

Dovolenka je za prijateľné ceny a spolu s priaznivým podnebím je práve Egypt, veľmi populárna destinácia v ktoromkoľvek období.Dovolenka v Egypte

  • Do Egypta môžete ísť na dovolenku po celý rok
  • Krásne priezračné more s pestrým podmorským životom
  • Moderné turistické strediská
  • Bohatá história, pamiatky, pyramídy

Letoviská v Egypte

K najpopulárnejším miestam na dovolenke v Egypte patria letoviská na pobreží Červeného mora. Ak Vás zaujímajú aj informácie o letoviskách v Egypte, tak viac o Egyptských destináciách si prečítajte

Počasie v Egypte

Pre každého kto sa chystá na dovolenku v Egypte sú tu informácie o počasí vo vybraných lokalitách v Egypte, aktuálne a aj na najbližšie obdobie piatich dní.

 

 

Očarujúci Egypt

EGYPT – krajina zašlej slávy faraónov a pyramíd, zahalená tajomstvom, záhadami a mystikou, rozpáleného púštneho piesku a životodarného Nílu.

Egypt je turisticky príťažlivá prímorská krajina s bohatou históriou. A aj preto hodne navštevovaná.

Krajina je plná extrémov a tak tu súčasne nájdeme žiariace slnko na modrej oblohe, nádherné pláže plné turistov, ale aj rozsiahle, vyprahnuté púšte bez života.
Určite tu každý nájde množstvo kultúrnych a historických pamiatok nesmiernej hodnoty. Na dovolenke v Egypte okrem relaxu, môžete pozorovať nádherný podmorský život v Červenom mori a opaľovať sa na nekonečných piesočnatých plážach, kde pofukuje príjemný vánok.

Ak si vyberiete All Inclusive zájazdy nemusíte sa o nič starať, pretože Vám zabezpečia dostatočný príjem pokrmov i nápojov, ako si len bude hrdlo ráčiť. V prípade last minute zájazdov alebo aj fist minute zájazdov do Egypta docielite veľmi zaujímavé ceny.

Pozrite sa do púšte, urobte si výlet k pyramídam alebo spoznajte magický podmorský život – jednoducho žite a užívajte vďaka dovolenke v Egypte!

Každý návštevník Egypta zistí, že je v krajine v ktorej sa nachádzajú pozostatky starovekej kultúry a bohatej tradície – či už zamieri do Káhiry, kde Níl ústi do mora, alebo do Luxoru (staroveké hlavné mesto Egypta), kde sa v súčasnosti nachádza najväčšie množstvo starovekých pamiatok na svete. Ak chcete vedieť viac o starovekom Egypte, tak odporúčam články na Wikipédií.

Potápanie v Egypte:

Skutočný raj pre potápanie nájdete práve v Egypte. V Červenom mori môžete obdivovať nádherné korálové útesy a rôzne podmorské živočíchy, a tiež malé pestrofarebné rybičky alebo väčšie druhy rýb.
Pre športovo založených turistov, Egypt priamo v hotelových areáloch ponúka možnosť prenájmu vybavenia pre potápanie alebo môžete relaxovať pri aktivitách ako tenis, squash, windsurfing a ďalšie. Ak je hotel vzdialený od “centra”, je v každom prípade v dosahu neustále premávajúcich minibusov, ktoré na mávnutie zastavia a za pár drobných vás odvezú, kam budete chcieť.

 

 

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.