Dovolenka v Chorvátsku

Dovolenka v Chorvátsku je pre Slovákov vždy najpopulárnejšia.

Tieto stránky sú partnerom cestovnej kancelárie Invia.sk.Tu si môžete nájsť ubytovanie podľa Vašich potrieb. Ale to nie je všetko – získate informácie o tom ako sa dostať do destinácie, čo zaujímave tu môžete nájsť a kde sa môžete ísť večer zabaviť.

Kedy navštíviť chorvátske pobrežie?

Najlepšie obdobie na dovolenku v Chorvátsku je od apríla do októbra. Teplota vzduchu v letnej sezóne dosahuje do 38°C, a teplota mora v tom čase je príjemných 26°C. Hlavná sezóna (júl, august) je prednosťou pre hostí, ktorí majú radi zábavu a vzrušenie, ale rôznorodosť chorvátskeho pobrežia ponúka dostatočné množstvo tichých lokalít hosťom, ktorí dávajú prednosť pokojnému spánku pred hudbou z disco klubov. Jedinečnosťou chorvátskeho pobrežia je, že pozdĺž celého pobrežia a na ostrovoch môžete nájsť mnohé malé pustené pláže.

Marec prináša jarné slnko, ale aj nejaký nepríjemný dážď a skorá jeseň september a október sú ideálne pre hostí, ktorí si chcú oddýchnuť. Mimo sezóny pláže nie sú viac preplnené, ceny ubytovania sú výrazne nižšie ale počasie je stále stabilné a teplota mora príjemná.

Všeobecne môžete cestovať po pobreží počas celého roka. V zime si pre istotu zoberte zo sebou teplé oblečenie bez ohľadu na miernu stredozemnú klímu. Aj keď teplota skoro nikdy neklesne pod nulu, vietor môže byť nepríjemný.
Pozri počasie v Chorvátsku

Prečítajte si stručné informácie o dovolenke v Chorvátsku, užitočné rady a všetko, čo by mal každý turista vedieť pri príchode do tejto prekrásnej krajiny.

Dovolenkové oblasti v Chorvátsku

Pre vašu dovolenku v Chorvátsku si vyberte pre Vás vhodnú a prijateľnú destináciu. viac »

Webové kamery v Chorvátsku

Zaujíma Vás vždy aktuálne počasie v jednotlivých častiach Chorvátska? Pozrite si aj svoje destinácie cez webovú kameru a hneď viete ako tam je. viac »

Dôležité informácie a čísla

Kedy úraduje a kde nájdete naše veľvyslanectvo v Chorvátsku, základné telefónne čísla a iné užitočné, základné informácie pri návšteve Chorvátska. viac »

Peniaze a ceny v Chorvátsku

Asi každého, kto sa chystá na dovolenku do Chorvátska, zaujímajú priemerné ceny potravín. Tak ako u nás, najviac sa nakupuje v supermarketoch kde je o 20-35 % lacnejšie ako v menších predajniach. viac »

Počasie v Chorvátsku

Zaujíma Vás vždy aktuálne počasie v jednotlivých častiach Chorvátska? Pozrite si predpoveď počasia a teploty mora . viac »