Disneyland v Paríži

Zábavný park Disneyland bol postavený aj v Európe a to v Paríži vo Francúzsku v roku 1992. Tento zábavný park s rôznymi atrakciami pre malých ale aj dospelých sa nachádza asi 30km od centra Paríža. Môžete si podať ruku nebo sa vyfotiť s Mickey Mousem, káčerom Donaldom, myškou Minnie, psom Plutom a inými známymi postavičkami z rozprávok.

Ťažko povedať, koľko Slovákov už navštívilo ten francúzsky zábavný park, ale hovorí sa, že každý jeden odchádzal s úsmevom na perách a so sľubom, že sa raz vráti.

Atrakcie v Disneylande:

Nie všetky atrakcie sú sprístupnené malým deťom. Niektoré sú určené iba pre dospelých. Dobre Vám bude slúžiť malá mapka, ktorá Vás usmerní a dostanete ju zadarmo pri vchode.

Naše odporúčania (vyberáme iba niektoré atrakcie):
pre malé deti: 2 – 8 rokov: lietajme s Petrom Panom, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Palác Šípkovej Ruženky, Pinoccio, Dumbo vláčik, Malý svet – Small world, Disney vlak, Pocahontas
pre väčšie deti: 8 – 12 rokov: Kaštieľ duchov, Piráti z Karibiku
pre väčšie deti a dospelých: Space Mountain, Big Thunder Mountain, Armageddon a pod.

Nebojte sa do Disneylandu vyraziť aj v zlom počasí. Aj na túto variantu sú usporiadatelia pripravení a tak je väčšina atrakcií zastrešená. Navyše je park podstatne voľnejší než v slnečných letných mesiacoch, čo je výrazné plus pre tých, ktorí neradi vystavajú fronty.

Disneyland je poriadne rozsiahly a prejsť ho celý je dosť unavujúce. Odporúča sa  využívať služby vláčika, ktorý vás môže priblížiť k atrakcii a ešte si počas jazdy oddýchnete.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.