Dalmácia, Zadarský región – dovolenka

Dovolenka v Zadarskom regióne.

Zadarská riviéra sa nachádza rozčlenenej časti Jadranu s množstvom malých zátok, ostrovčekmi a ostrovmi, ktoré môžete navštíviť aj Vy. V oblasti nájdete aj Vranské jazero, najväčšie prírodné jazero Chorvátska.

Zadarská oblasť má viac než 200 ostrovov a ostrovčekov, rozprestierajúcich sa v štyroch radoch rovnobežne s pobrežím.Zadarská rivéra – zaujímavosti

Mesto Zadar
Zadar je obľúbená turistická destinácia s bohatou históriou, ktorá je poľahky prístupná leteckou, cestnou, ale aj námornou dopravou. Hlavná dominanta mesta je Rotunda sv. Donáta z 9. storočia a jej masívne múry sa týčia do výšky 27 metrov.

Ostrov Pag
Ostrov s najčlenitejším pásmom na Jadrane s množstvom piesočných a štrkových pláži, prastarými olivovými hájmi a vôňou šalvie. Nájdete tu turistické strediská: Mesto Pag, vlašiči, Dinjiška, Šimuni, Kolan.

Ostrov Ugljan
Naproti Zadaru sa nachádza ostrov Ugljan. Ostrovu dominuje pevnosť sv. Mihovila odkiaľ majú návštevníci nezabudnuteľný pohľad na celý zadarský archipelág. Nájdete tu turistické strediská: Kukljica, Kali, Preko, Poljana, Lukobran, Ugljan.

Ostrov Pašman
S ostrovom Ugljan je spojený mostom v úžine Ždrelac a so Zadarom a Biogradom trajektovými linkami.