Dalmácia, Splitský región – dovolenka

Dovolenka v Splitskom regióne alebo Makarskej riviére.

Nevšedné spojenie prírodných krás s antickým, starochorvátskym, románskym umením ponúka hosťom mnohoraké možnosti oddychu a zábavy.

Nachádza sa tu aj najväčšie množstvo kvalitných súkromných ubytovacích možností na Jadrane.Splitský región – zaujímavosti

Mesto Split
Split je druhé najväčšie mesto Chorvátka. Mesto Split láka turistov z celej oblasti na jednodňové výlety alebo dovolenku urbánneho charakteru. Historické jadro Splitu je pod ochranou UNESCO. Najzaujímavejšie sú staré klenby a chodby pod mestom. V okolí Splitu sa na pobreží mora nachádza veľké množstvo hotelov.
Kultúrne a hospodárske centrum strednej Dalmácie vyrástlo a vzniklo zo starého paláca cisára Diokleciána.

Makarská riviéra
Turistické strediská so štrkovými plážami v dĺžke 60km, z jednej strany more a druhej pohorie Biokovo to je Makarská riviéra. Nájdete tu turistické strediská: Makarská, Baška Voda, Tučepi, Podgora, Igrane, Gradac.

Ostrov Brač
Dvadsať mestečiek a osád na Brači, najväčšom dalmatínskom ostrove, krása a harmónia jeho prírody je už mnoho desiatok rokov obrovským lákadlom pre mnohých turistov z celého sveta.

Ostrov Hvar
Rovnako ako sa pohrávala príroda, tak sa na ostrove po stáročia pohrávali aj dejiny a zanechali ostrovanom aj hosťom plno krásy na stavbách a priečeliach budov. Hvar to je aj symbol organizovanej turistiky, ktorá tu trvá už stopäťdesiat rokov.