Dalmácia, Šibenický región – dovolenka

Dovolenka v Šibeníckom regióne.

Príťažlivú oblasť šibeníckej riviéry robia dva národné parky. a Národný park Kornati ponúka svoje nádherné kornatské súostrovie s výnimočným zobrazením kameňa, mora a ticha . V národnom parku Krka návštevníci môžu obdivovať rieku pretekajúcu kaňonom s jazerami a vodopádmi, ktoré sama aj vytvára.Šibenický región – zaujímavosti

Mesto Šibenik
Šibenik je známy ako dôležité turistické centrum s bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Mesto Šibeník má osobitné pamiatky, z ktorých katedrála sv. Jakuba je na zozname UNESCO. K nezvyčajným pamätihodnostiam tohto prístavného mesta ešte patria staré mestské hradby s bránou a mestské väzenie zo 14. storocia.

Mesto Vodice
Najznámejšie turistické stredisko Šibenickej oblasti – Vodice, vzdialené 11 km severozápadne od Šibeníku. Turisti v tomto stredisku nájdu udržiavané pláže, plytké more s pozvoľne klesajúcim dnom, množstvo ostrovčekov a tiež bohatú flóru.

Južná časť Šibenickej oblasti
Je to spleť štrkových zálivov a zátok, rybárskych osád, s olivovými hájmi a obkolesené borovicovými lesmi. Nájdete tu turistické strediská: Primošten, Rogoznica, Ražanj, Grebaštica.