Chorvátsko, Kvarner – dovolenka

Dovolenka na Kvarneri.

Kvarner je oblasť s najdlhšou turistickou tradíciou na Jadrane.

Kvarnerská oblasť je v Chorvátsku známa aj tým, že má prímorie, ostrovy a hory. Práve na tomto mieste sa stretávajú kultúry strednej Európy a Stredozemia.


Kvarner – zaujímavosti

Riečska oblasť
Hlavným administratívnym a hospodárskym centrom Kvarneru je mesto Rijeka. Dynamickosť Rijeki sa preplieta s kľudným rytmom okolitých miest, kde sa chodí na pláž za chvíľkami uvolnenia.

Ostrov Krk
Hostia tento ostrov objavili až v 19. storočí a dodnes sú nadšený jeho plážami ukrytými v zátokách. Nájdete tu turistické strediská: Nivice, Malinska, Krk, Punat, Stara Baška, Baška, Vrbnik, Dobrinj.

Ostrov Lošinj
Jeden zo stredozemných ostrovov, najviac zaliatych slnečnými lúčmi. Blahodárne klimatické podmienky už v 19. storočí lákali na ostrov rakúsku šĺachtu, ktorú pripomínajú vznešene vily a hotely. Nájdete tu turistické strediská: Cres, Punta Križa, Lubenice, Osor, Veli Lošinj, Mali Lošinj.

Ostrov Rab
Turisti tu nájdu idilické zálivy, piesočnaté pláže, borovicové lesy, rímske pamiatky a romanské zvonice. Ostrov Rab je predchodcom jadranského nudizmu. Nájdete tu turistické strediská: Rab, Lopar, Kampor, Barbat, Supetarska Draga.