Chorvátsko, Istria – dovolenka

Chorvátsko - dovolenky na Istrii
Najväčšie množstvo letovísk v Chorvátsku sa nachádza na Istrii. Istria je najväčším polostrovom na Jadrane a patrí k obľúbeným dovolenkovým oblastiam v Chorvátsku.

Dovolenka na Istrii.

Polostrov Istria patrí medzi hodne navštevované európske prímorské oblasti. Nájdete tu 445 km členitého morského pobrežia, čisté more a pláže pre každého.

Milovníci kultúrnych historických pamiatok, sú určite nenechajú újsť prehliadky miest ako je Umag, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, NovigradZaujímavosti Istrie

Pula
V najužšej časti poloostrova nájdete najväčšie istrijské mesto Pulu. Nachádza sa tu aj najväčšia antická stavba na Istrii- rímsky amfiteáter z 1. storočia n.l.

Medulin
Vzdialený 10km od Puly je Medulínsky archipelág, ktorý sa skladá z 11 neosídlených ostrovčekov kde môžete zažiť pôvab a moc nedotknutej prírody.

Umag
Známym turistickým a športovým centrom Istrie je mesto Umag. Nad starým mestským jadrom dominuje barokový kostol Panny Márie z 18. storočia.

Novigrad
Mesto staré 1500 rokov. Staré hradby s baštou z 13. storočia lákajú milovníkov starých historických pamiatok.

Poreč
Mesto Poreč si udržiava dobrú povesť najlepšie upraveného turistického strediska v Chorvátsku. Medzi skvosty patrí Eufrasiova bazilika pochádzajúca zo 6. storočia.

 

Istria – vyberte si dovolenku